Скинути завантажувач

Символіка

Герб і прапор Хустського району затверджено рішенням сесії районної ради 11 січня 2012 року №191.
Герб Хустського району: щит розтятий, у правому синьому полі три срібні квітки нарцисів із золотими осердями у стовп, у лівому зеленому полі – церква золотистого кольору, на відділеній хвилясто срібній основі – дві сині хвилясті балки.

Великий герб Хустського району: щит з гербом району підтримує з одного боку ведмідь червоного кольору з золотистими пазурами, з іншого – сарна червоного кольору з золотистими рогами та копитами; щит увінчано золотою короною, під щитом синя стрічка зі золотим написом “Хустський район”.
Герб Хустського району — офіційний символ Хустського району Закарпатської області затверджений рішенням сесії районної ради 11 січня 2012 року.
Автор — Андрій Ґречило.
Зміст: три нарциси символізують районний центр та знамениту Долину нарцисів, а церква — високу духовність мешканців району. Синій колір означає мінеральні води, а зелений — багаті лісові ресурси. Хвилясті смуги у нижній частині вказують на місцеві ріки, а також зберігають історичну традицію з герба Марамороського комітату, до складу якого до початку XX ст. входила територія сучасного району. На великому гербі ведмідь підкреслює приналежність Хустщини до Закарпатської області, а сарна є представником місцевої фауни, відображає геральдичну традицію Вишкова. Золота територіальна корона вказує на статус герба як символу адміністративного району.

Прапор Хустського району: прямокутне полотнище із співвідношенням сторін 2:3, з верхніх кутів до середини нижнього краю розміщений ялинкоподібний синій клин, на якому три білі квітки нарцисів із жовтими осердями (два над одним), обабіч клина – жовті поля. Автор — Андрій Ґречило.
Зворотна сторона прапора має дзеркальне зображення.
Три нарциси символізують районний центр та знамениту Долину нарцисів — заповідний масив, розташований у заплаві річки Хустець в урочищі Кіреші за 4 км від міста Хуст. Ялинкоподібний клин на прапорі уособлює гірський характер району, синій колір означає місцеві водойми (на території району знаходиться Вільшанське водосховище, та вулканічне Липовецьке озеро, що розташоване у горловині давнього вулкана) та багатство краю на мінеральні води (Шаянська, Драгівська, Вишківська), а жовтий — лісообробну промисловість, є символом щедрості та добробуту.
Поєднання у прапорі синього та жовтого кольорів засвідчує видатну роль Хустщини в історії Закарпаття та боротьбі за об’єднання історичних українських земель. 21 січня 1919 року на Народних Зборах («Соборі Русинів») у Хусті, на якому зібралося понад 400 депутатів з усього Закарпаття, було проголошено злуку краю з Українською Народною Республікою. Хустщина була епіцентром боротьби за Карпатську Україну в 1938—1939 роках.

Share: